This website uses cookies

A webhely cookie-k segítségével elemzi a forgalmat. A webhely használatával elfogadja a cookie-k használatát.
Statisztikák készítése céljából a felhasználási adatokhoz a Google is hozzáférhet.

Polgármesteri Köszöntő

Tisztelettel köszöntöm Önt Püspökmolnári község honlapján! Oldalainkon hasznos információkat találhatnak községünk múltjáról és jelenéről, intézményeinkről, vállalkozóinkról. A fotókat nézegetve megízlelhetik községünk hangulatát. Az Elérhetőség menüpont alatt felvehetik velünk a kapcsolatot, és megoszthatják velünk észrevételeiket, gondolataikat. Fogadják a bemutatkozó oldalakat a tájékoztatás első lépéseként, bízva abban, hogy hamarosan személyesen is találkozhatunk Püspökmolnáriban! Viszontlátásra! Rodler Csaba polgármester

Menetrendek

gysev logo
vasivolan

Névnap

2019. június 18. kedd
Arnold, Levente
04:49 20:54

Tomorrow will be
Gyárfás
name-day

Csatorna beruházás

bannerpuspok

Püspökmolnári Község Önkormányzata Képviselő- testületének

10/2017. (VI. 12.) önkormányzati rendelete

hivatali helyiségen és hivatali munkaidő kívül történő házasságkötés létesítésének szabályairól

Püspökmolnári Község Önkormányzatának Képviselő-testülete az Alaptörvény 32. cikk (1) a) pontjában biztosított jogalkotói jogkörében eljárva az anyakönyvi eljárásról szóló 2010. évi I. törvény 96. §-ban kapott felhatalmazás alapján, az anyakönyvi eljárásról szóló 2010. évi I. törvény 19.§-ban meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el:

1.§

E rendelet alkalmazásában

  1. Hivatali helyiség: Püspökmolnári Község Önkormányzata Püspökmolnári, Kossuth L. u. 81.
  2. Hivatali munkaidő: a Rábahídvégi Közös Önkormányzati Hivatal Szervezeti és Működési Szabályzatában meghatározott munkaidő.
  3. Többletszolgáltatás: hivatali helyiségen kívüli, valamint a hivatali munkaidőn kívüli házasságkötés.

2. §

(1) Házasságkötés hivatali helyiségen kívüli, valamint hivatali munkaidőn kívül megkötésének engedélyezése iránti kérelmet a házasságkötés bejelentésével egyidejűleg a jegyzőhöz címezve az anyakönyvvezetőhöz kell benyújtani.

(2) Hivatali helyiségen kívüli helyszínen a házasságkötés akkor engedélyezhető, ha a házasságkötés méltósága, tekintélye nem csorbul, továbbá a személyes adatok és az anyakönyv megfelelő védelme biztosított.

3. §

Az 1. § (3) bekezdésében biztosított többletszolgáltatás díjtétele: 20.000,- Ft, melyet az önkormányzat számlájára kell befizetni a házasságkötést megelőző 8 napon belül.

4. §

Ha az anyakönyvvezető a rendkívüli munkavégzésért meghatározott szabadidő kiadását nem kérte, úgy hivatali munkaidőn kívüli házasságkötés esetén 10.000 Ft,- díj illeti meg.

5. §

  1. E rendelet a kihirdetését követő napon lép hatályba, egyidejűleg hatályát veszti Püspökmolnári Község Önkormányzata Képviselő-testültének a házasságkötés hivatali helyiségen, illetve hivatali munkaidőn kívüli engedélyezéséről és az anyakönyvi eljárás egyes díjairól szóló 14//2011. (X.05.) önkormányzati rendelete.

Püspökmolnári, 2017. május 22.

          Rodler Csaba                                                 Kissné Mátyás Éva

          polgármester                                                              jegyző

A rendelet kihirdetése 2017. június 12. napján megtörtént.

                                                                                 Kissné Mátyás Éva

                                                                                             jegyző

Pályázati tájékoztatóakad mentes

Püspökmolnári Időjárása

Pontos Idő