This website uses cookies

A webhely cookie-k segítségével elemzi a forgalmat. A webhely használatával elfogadja a cookie-k használatát.
Statisztikák készítése céljából a felhasználási adatokhoz a Google is hozzáférhet.

Polgármesteri Köszöntő

Tisztelettel köszöntöm Önt Püspökmolnári község honlapján! Oldalainkon hasznos információkat találhatnak községünk múltjáról és jelenéről, intézményeinkről, vállalkozóinkról. A fotókat nézegetve megízlelhetik községünk hangulatát. Az Elérhetőség menüpont alatt felvehetik velünk a kapcsolatot, és megoszthatják velünk észrevételeiket, gondolataikat. Fogadják a bemutatkozó oldalakat a tájékoztatás első lépéseként, bízva abban, hogy hamarosan személyesen is találkozhatunk Püspökmolnáriban! Viszontlátásra! Rodler Csaba polgármester

Menetrendek

gysev logo
vasivolan

Névnap

2019. szeptember 16. hétfő
Edit, Ditta, Ludmilla
Az Ózon Világnapja
06:28 19:03

Tomorrow will be
Zsófia, Hildegárd
name-day

Csatorna beruházás

bannerpuspok

Püspökmolnári Község Önkormányzata Képviselő- testületének

10/2017. (VI. 12.) önkormányzati rendelete

hivatali helyiségen és hivatali munkaidő kívül történő házasságkötés létesítésének szabályairól

Püspökmolnári Község Önkormányzatának Képviselő-testülete az Alaptörvény 32. cikk (1) a) pontjában biztosított jogalkotói jogkörében eljárva az anyakönyvi eljárásról szóló 2010. évi I. törvény 96. §-ban kapott felhatalmazás alapján, az anyakönyvi eljárásról szóló 2010. évi I. törvény 19.§-ban meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el:

1.§

E rendelet alkalmazásában

  1. Hivatali helyiség: Püspökmolnári Község Önkormányzata Püspökmolnári, Kossuth L. u. 81.
  2. Hivatali munkaidő: a Rábahídvégi Közös Önkormányzati Hivatal Szervezeti és Működési Szabályzatában meghatározott munkaidő.
  3. Többletszolgáltatás: hivatali helyiségen kívüli, valamint a hivatali munkaidőn kívüli házasságkötés.

2. §

(1) Házasságkötés hivatali helyiségen kívüli, valamint hivatali munkaidőn kívül megkötésének engedélyezése iránti kérelmet a házasságkötés bejelentésével egyidejűleg a jegyzőhöz címezve az anyakönyvvezetőhöz kell benyújtani.

(2) Hivatali helyiségen kívüli helyszínen a házasságkötés akkor engedélyezhető, ha a házasságkötés méltósága, tekintélye nem csorbul, továbbá a személyes adatok és az anyakönyv megfelelő védelme biztosított.

3. §

Az 1. § (3) bekezdésében biztosított többletszolgáltatás díjtétele: 20.000,- Ft, melyet az önkormányzat számlájára kell befizetni a házasságkötést megelőző 8 napon belül.

4. §

Ha az anyakönyvvezető a rendkívüli munkavégzésért meghatározott szabadidő kiadását nem kérte, úgy hivatali munkaidőn kívüli házasságkötés esetén 10.000 Ft,- díj illeti meg.

5. §

  1. E rendelet a kihirdetését követő napon lép hatályba, egyidejűleg hatályát veszti Püspökmolnári Község Önkormányzata Képviselő-testültének a házasságkötés hivatali helyiségen, illetve hivatali munkaidőn kívüli engedélyezéséről és az anyakönyvi eljárás egyes díjairól szóló 14//2011. (X.05.) önkormányzati rendelete.

Püspökmolnári, 2017. május 22.

          Rodler Csaba                                                 Kissné Mátyás Éva

          polgármester                                                              jegyző

A rendelet kihirdetése 2017. június 12. napján megtörtént.

                                                                                 Kissné Mátyás Éva

                                                                                             jegyző